1. Czym jest orbitrek?

Orbitrek, czyli trenażer eliptyczny, jest jednym z najnowocześniejszych urządzeń do ćwiczeń, które znajdziemy nie tylko na siłowni ponieważ wiele osób decyduje się na jego zakup do użytku domowego. Rewelacyjny sprzęt fitness, zawiera w sobie rowerek stacjonarny, bieżnie i stepper dzięki czemu angażuje prawie wszystkie grupy mięśni.

  1. Jakie są rodzaje orbitreka?

Możemy wyróżnić dwa rodzaje orbitreka:

  • Typ manualny – urządzenie z prostymi funkcjami i obsługą. Idealny rodzaj dla ćwiczeń o lekkich obciążeniach z funkcją rekreacyjną.
  • Typ elektroniczny – jest tu zdecydowanie więcej funkcji niż w typie manualnym, jednak cena urządzenia jest o wiele wyższa. Idealny sprzęt dla sportowców, lub osób z zamiarem systematycznego treningu.
  1. Co daje orbitrek i jaki ma wpływ na nasz organizm?

Regularne i systematyczne ćwiczenia pomagają wymodelować przede wszystkim mięśnie ud, łydek i pośladków. Dodatkowo wzmacniają  ramiona, klatkę piersiową i plecy co wpływa na proporcjonalny i piękny wygląd całej sylwetki. Zaobserwowano również, że ćwiczenia na orbitreku mają pozytywny wpływ na ciśnienie krwi oraz pracę serca. Orbitrek ze sklepu sportowego pomaga w utracie masy ciała oraz w rehabilitacji.

  1. Jak ćwiczyć na orbitreku?

Ćwiczenia na tym urządzeniu są bardzo proste do wykonania. Najważniejszą kwestią jest tutaj prawidłowe ustawienie pozycji naszego ciała. Jeśli zaczynamy przygodę z orbitrekiem koniecznie wybierzmy mniejsze obciążenie, które z czasem będziemy zwiększać. Po zakończonym treningu rozluźnijmy nasze mięśnie wykonując ćwiczenia rozciągające.

  1. Kto może ćwiczyć na orbitreku?

Sprzęt jest przeznaczony dla każdej grupy wiekowej. Dzięki gwarancji braku gwałtownych obciążeń jest doskonały dla osób starszych lub osób, które zaczynają przygodę z treningiem lub powracają do niego po dłuższej przerwie.

  1. Na co zwrócić uwagę przy kupnie tego sprzętu?

Jeśli marzy nam się orbitrek w domu i jesteśmy zdecydowani na jego kupno postawmy na wyspecjalizowane i sportowe sklepy. Jest tam szeroki dostęp urządzeń, które można indywidualnie obejrzeć. Możemy również liczyć na ekspertów, którzy pomogą nam i poradzą, który sprzęt będzie dla nas idealny.
Przed kupnem sprzętu, w pierwszej kolejności, zastanówmy  się kto i jak często będzie z niego korzystać. Jeżeli mamy zamiar trenować bardzo często lub jesteśmy profesjonalnymi sportowcami postawmy na urządzenie wysokiej jakości. Zwróćmy również uwagę na konstrukcję urządzenia, materiał oraz jakość jego wykonania.
Przy wyborze ważny jest układ hamulcowy, tak aby zapewnił nam płynną pracę, oraz waga kół zamachowych dla lepszego i efektywniejszego efektu.